Doprava od 750,- Kč bez dobírky zdarma, výměna zboží zdarma.

Možná, že nevíte ...

Základní informace o nožičkách a botičkách

Věděli jste že?

- Nejdůležitější vývoj probíhá v období kojence a batolete.
- Kosti dětského chodidla jsou tvořené chrupavkami - stejně ohebnou hmotou, jež naleznete ve vašich uších a nose.
- Bota, která je příliš pevná, nebo příliš tuhá a nepoddajná může změnit tvar chodidla Vašeho dítěte
- Okolo 70% problémů s chodidly vychází z nošení nekvalitní či špatné obuvi
- Chodidla dítěte se vyvíjejí až do 18. roku života
- Chodidla dítěte rostou rychle a nárazově, často vyžadují nové boty každé 3 až 4 měsíce

Okolo 70% problémů s chodidly je způsobeno nošením nekvalitní či nevhodné obuvi.

Chození naboso

Když vaše dítě začne chodit, je nezbytné najít rovnováhu mezi poskytnutím ochrany chodidel a maximální pohyblivostí, která je nezbytná pro jeho či její vývoj. Umožněte vašim dětem chodit naboso, nebo jim opatřete boty s jemnou a tenkou podrážkou.

Tím zajistíte:  správný vývoj a zpevnění, pravidelný růst svalů, rovnováhy, síly a hmatový cit palců a prstíků

Venkovní chůze

Když chodíte venku na tvrdém povrchu, chodidla dítěte by měla být vždy chráněna v lehké a ohebné obuvi vyrobené z přírodních materiálů. Příkladem jsou boty s tenkou, gelovou podrážkou zajišťující ochranu a flexibilitu pro chození uvnitř i venku.

To nejlepší, co můžete zajistit vašemu dítěti pro správný vývoj chodidel, je chůze naboso po jemné trávě. Hmatová čidla na chodidlech jsou stimulována stébly trávy, stejně tak i jemnými změnami teploty a terénními nerovnostmi. Tato chůze podporuje nejen správný vývoj chodidel, ale také kolen a kyčelních kloubů, vazů a svalů.

Výběr správné obuvi pro kojence a batolata

Ideální bota je lehká, měkká a ohebná s prodyšnou horní vrstvou a plně upravitelným šněrováním pro co nejlepší pohodlí a stabilitu. Boty by měly mít hladkou podrážku, kvůli nízkému tření a snížení rizika pádu o malé terénní nerovnosti. Boty, které jsou příliš přilnavé, mění krok a chůzi dítěte a tím i kostní klenbu a stavbu šlach a kostí, protože je dítě nucené příliš zvedat nohy.

Dětská chodidla se poměrně hodně potí, proto je dobré vyhnut se koupi syntetické obuvi, která neumožnuje chodidlu dýchat. Přírodní materiály mají výborné vlastnosti v odvětrávání, odolnosti a ohebnosti a jsou tedy výbornou volbou pro Vaše dítě. Vždy však záleží na druhu materiálu a proto doporučujeme osobní konzultaci.

Výběr vhodné obuvi pro dítě v předškolním a školním věku

Vybírejte obuv se zaobleným prostorem pro palec. Tím mu umožníte množství prostoru pro pohyb. Boty mají být z materiálů, jež dýchají, jakými jsou kůže či plátno. Při výběru syntetických materiálů hledejte lékařské atesty a zkoušky prodyšnosti srovnávané s přírodními materiály. Do budoucna připravíme články i na toto téma. Jemná guma a kůže jsou doporučovány protože umožňují dítěti přirozený vývoj pohybového aparátu.

Nové boty se dnes již nemusí přizpůsobovat chodidlům. Každé boty, které se musejí „vychodit,“ jsou buď špatně navržené, nebo nesedí chodidlu dítěte.

Veškerý náš sortiment je vytvořen pro děti od kojenců po dospívající děti a patří mezi to nejlepší, co je dnes srovnatelné s chozením naboso. Měkká podrážka, využití přírodních materiálů, důraz na ochranu a ohebnost jsou vlastnosti spojující nabízený sortiment obchodu Dětské obuv Balabenka.

 

Provozovatel webu, Etuli s.r.o. , se sídlem Nepelova 953/7, Praha 9 Hloubětín 19800 , IČ: 01846469 , jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím